Mazeretli kayıt hakkı kazanmış ve Azami öğrenim süreleri dolan Öğrencilerimizin DİKKATİNE....

HARÇ ÖDEME ve DERS KAYITLARI HAKKINDA ÖNEMLİ DUYURU...

Mazeretli kayıt hakkı kazanmış ve 2022-2023 eğitim-öğretim bahar yarıyılı sonunda azami öğrenim süreleri dolan öğrencilerden değerlendirmeleri yapılıp ders seçimi (Staj Dersi Dahil) yapacak olan öğrencilerin sistemlerinde yer alan harç borçlarını ödeyip mühendislik öğrenci işleri birimi ile Talep Takip ve Destek Sistemi üzerinden iletişime geçmeleri gerekmektedir.

Ders kayıt ekranının sağ üst kısmında ödenmesi gereken katkı payı/öğrenim ücreti izlenebilmektedir. Üzerine harç borcu tahakkuk eden öğrenciler, Ödeme yaptıktan sonra mutlaka kesinleştirme işleminin tamamlanabilmesi için birim öğrenci işleri ile iletişime geçmesi gerekmektedir. Öğrenci tarafından ödeme ve ders kesinleştirme işlemi gerçekleştirilmezse, aktif dönemde ders kaydı yapılmamış olur (Ders ataması olan öğrencilerin ödeme işlemlerinin tamamlanmaması halinde ders kayıtları silinecektir.) Bu durumda olan öğrenciler ilgili dönemin öğrencilik haklarından yararlanamayacaklar ve yoklama listeleri dâhil hiçbir listede görünmeyeceklerdir.

Katkı Payı/Öğrenim ücreti ödemesi gereken öğrenciler 02.11.2023 tarihine kadar tüm Halk Bankası Şubelerinden, ATM’lerinden, internet ve mobil bankacılıktan “öğrenci numarası” ile harç borçlarını ödeyebilecektir.

2022-2023 eğitim-öğretim yılı sonunda, 2547 sayılı kanunun 44 üncü maddesinin (c) fıkrasında belirtildiği üzere azami öğrenim süreleri dolan öğrencilerin durumları; Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı tarafından ilan edilen uygulama esaslarına göre Bölüm Başkanlıklarının ilgili komisyonları tarafından değerlendirilmiş ve 17/10/2023 tarihli Fakülte Yönetim Kurulu ile kararı ile sonuçlandırılmıştır.

Aşağıdaki Listeden Gerekli Kontroller Yapılabilir.

Liste için tıklayınız.

Yayın Tarihi: 30/10/2023
Okunma Sayısı: 1251