Tanıtım

 

  SDÜ BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ  
 

TARİHÇE

2006 yılında eğitim-öğretime başlayan bölümümüz lisans, yüksek lisans ve doktora programların içermektedir. Türkiye’de ve dünyanın herhangi ülkesinde başarıyla görev yapabilecek Bilgisayar Mühendisi yetiştirmek bölümümüzün hedefleri arasındadır. Bölümümüz mesleki faaliyetlerin sıkça düzenlendiği bir mühendislik bölümüdür.

2. öğretim eğitimi 2008/2009 güz döneminde açılmış olup, uzaktan eğitim 2011/2012 güz, yüksek lisans 2008/2009 güz, doktora eğitimi ise 2015/2016 güz döneminde açılmıştır. Bölüm kadrosunda 1 Prof., 1 Doç., 4 Yrd. Doç, 7 Araştırma Görevlisi bulunmaktadır.

 

MİSYONUMUZ

Bilgisayar ve bilişim alanındaki teknolojik ve bilimsel gelişmelere ayak uyduran, öğrenme ve yeniliğe açık, akademik ve analitik düşünme yeteneğine sahip, proje odaklı, bilgi ve becerisi yüksek, takım çalışmasına yatkın, etkin görev alabilen, özgür düşünen, lisans ve lisansüstü seviyede bireyleri topluma kazandırmaktır.

 

VİZYONUMUZ

Bilgisayar mühendisliği eğitiminde yüksek kalite hedeflerken, bilimsel araştırmalarla evrensel bilime katkı sunmak, araştırma ve geliştirmeye önem vermek, teknolojik değişimlere süratle ayak uydurmak, bütün bunları yaparken bölgesinde lider bölüm olmaktır.

Temel Değerlerimiz

  • Girişimcilik, yenilikçilik
  • Etik sorumluluk bilinci
  • Topluma ve bilime katkı
  • Bilimi ve sorgulamayı ön planda tutmak
  • Liderlik bilinci
                     

 

Yayın Tarihi: 19/03/2012
Okunma Sayısı: 15575
Akademik Personel
İdari Personel
Basında Biz
Projeler
Konferansımız
Fotoğraf Albümü
Döküman Arşivi
Staj İşlemleri
Öğrenci Bilgi Sistemi